RE: Bilgisayar mühendisliği ve meslek lisesi

Merhabalar hocam , ben meslek lisesinde bilişim bölümünde okuyorum ve bilgisayar mühendisliği istiyorum , şuan dershanede mf öğrencisiyim;
ilk sorum; matematikte çok eksiklerim var temelde,matematiği seviyorum ancak bu eksikler beni çok zorluyor,lisede hiç matematik görmedim haliyle eksiklerde fazla.
Diğer sorum ise meslek lisesinde 4 yıllık üniversiteler için bana bilgisayar mühendisliğine ek puan gelecek mi, sadece 2 yıllıklara geldiğini okudum internette ve herkes farklı bir şey söylemiş.

Kısacası meslek lisesinde bilişim okuyan ve temeli olmayan bir öğrencinin bilgisayar mühendisliğini kazanabilmesi için neler yapması gerekli ve hangi dersler ağırlıklı olmalı ,önerileriniz nelerdir, ha bir de M.T.O.K olayını öğrenmek istiyorum tam olarak nedir,bilgilendirirseniz sevinirim hocam teşekkür ederim şimdiden.

Yorum Ekle
3 Cevaplar

Öncelikle eski sistemlerin tamamında bilgisayar mühendisliği mat ağırlıklı sayısal puanlardan alıyordu.Yine sayısaldan alacaktir ama yeni sistemin puan türlerinin az olacağı söylentisini dikkate alırsak fen de mat kadar etkili olacaktır.
Matematiginizi gelistirmeniz icinse doğru kitaplar tercih etmeniz önemli.Her kitap her öğrenciye göre değildir.Size uygun çözebileceğiniz kitapları basitten zora doğru seçerek çözmeye çalışın.Ve bitirebildiginiz kadar kitap bitirin.
Ek puan 2 sene önce vardı ama geçen sene 4 yıllıklar için kaldırıldı.Tabi yeni sistemde ne olur bilemeyiz.

Uzman üzerinde 2 Ekim 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabınızı göndererek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları Kabul etmiş olursunuz.